Bezlepková dovolená

Plánujete dovolenou a máte potravinovou alergii? Žádné obavy, u nás o ani nebudete vědět. Naši skvělí kuchaři myslí na celiaky i všechny ostatní, kteří musejí zvažovat, co si na talíř naložit. A tak je u nás dovolená ve dvou, s puberťáky i malými dětmi s velkými dietními omezeními vždy příjemným zážitkem.

Potravinová alergie je potíž, ale v současné době se s ní dá s trochou námahy vyjít docela dobře. Na trhu jsou výrobky bez lepku i bez laktózy a zkušení alergici už vědí, jaké potraviny a kde nakoupit. Výjezd mimo domácí prostředí ale často bývá náročný. Dovolená se snadno může změnit v pobyt plný bolení břicha (v tom nejlepším případě).

Ale my chceme, aby si naši hosté odpočinuli od každodenních starostí a odjížděli od nás spokojení a plní energie. Kromě útulného ubytování v překrásném horském prostředí k tomu jistě patří i kulinářské zážitky. Proto jsme na všechny ty, které trápí alergie na lepek, jako jednu z nejznámnějších alergií, mysleli už při sestavování našeho menu. Když se podíváte na náš stálý jídelníček zde, je už na první pohled zřejmé, že více než polovinu jídel z našeho menu umíme připravit v bezlepkové variantě. Můžete s pochutnat na svíčkové nebo palačinkách a dalších lahůdkách, v nabídce jsou bezlepkové varianty v každém ze tří klasických chodů. Myslíme přitom i na to, abychom se při přípravě bezlepkových pokrmů vyhnuli přísadám s takzvaným skrytým lepkem, jako jsou některé uzeniny, dochucovadla obsahující škrob či sladkosti.

S lepkem jste v pohodě, zato kolem kravského mléka musíte chodit obloukem? Směle se postavíme i intoleranci na laktózu, jen to od našich hostů potřebujeme s předstihem vědět, abychom se mohli pořádně vyzbrojit. Naše nabídka bezlaktózových a rostlinných produktů pak uspokojí nejen hosty s intolerancí na laktózu, ale i vegetariány.

Vaříme z poctivých, převážně lokálních surovin. Snídaně jsou podávané bufetovým stylem, večeře podle sezóny formou bufetu nebo servírované, vždy s polévkou, hlavním jídlem, salátovým barem a dezertem. Starosti s potravinovou alergií tak můžete směle hodit za hlavu a místo nákupního seznamu potravin začít sestavovat plán výletů. Horní Malá Úpa jich nabízí nespočet.

RECENZE

Přečtěte si recenze
našeho resortu.

700 +

rodin ročně
Review Widget
Home Printed Award TRA 2024
firm badge
Wellness Hotel Bouda Malá Úpa na Firmy.cz