Zimní radovánky

Jsme přímo na trase stezky na Sněžku

Na nejvyšší horu České republiky – Sněžku se můžete dostat několika cestami.

Tou nejkrásnější a plnou výhledů je ta z Horní Malé Úpy. Za to ručíme vlastním krkem. Nejen, že Malá Úpa je tradiční horské městečko, které na vás nechá působit své romantické kouzlo, ale je tu také nepopsatelná atmosféra, která se musí zažít. Nyní stačí vybrat dopravní prostředek a vyrazit. Parkování tu máme pro vás připravené a autobus tu má zastávku přímo u hranic a u rozcestníku na Sněžku. Horní Malá Úpa je v nadmořské výšce 1050 m. n. m., cesta na Sněžku je tu mírnější než třeba z Pece pod Sněžkou.

Většina turistů volí cestu po červené, která je klasická, příjemná a pohodová. Rozhodně tím nic nezkazíte. Další možností je žlutá trasa. Ze začátku půjdete po vrstevnici, kterou vystřídá stoupání. Cesta je asfaltová, pro kočárky a cyklisty jak dělaná.

Trocha dobrodružství na vás čeká na modré stezce – tzv. Cesta česko-polského přátelství, minete Čelo, Tabuli a Soví sedlo. Cesta je velmi příjemná a bez velkých kamenů. Na této trase se vám Krkonoše ukážou netradičními výhledy na polskou stranu.Všechny tři cesty se potkají na turistické chatě Jelence, kde se můžete občerstvit ze svého batůžku nebo využít tradiční krkonošské občerstvení. Zahnat žízeň se dá místním pivem Trautenberk, vařeným přímo v Malé Úpě. Jelenka je poslední chalupa pod vrcholem Sněžky ve výšce 1.260 m. n. m., kde se vám za hezkého počasí zatají dech. Klasická horská atmosféra si zde zaslouží alespoň malou pozornost a rozjímání. Hotový balzám na duši. Pro kočárky a cyklisty cesta na Sněžku už nepokračuje. Dále už jen pěšky.

Od Jelenky máte dvě možnosti výběru. Po modré stezce se prudkým výšvihem dostanete na Svorovou horu a pak už je to, co by kamenem dohodil na Sněžku. Druhou variantu můžete použít i jako zpáteční cestu – tj. po zelené. Od Jelenky se vydáte doleva, cesta vás povede po úbočí Sněžky tzv. traverzem s úžasnými výhledy. Dostanete se asi do poloviny cesty mezi Růžovou horou a Sněžkou. Pak už je to nahoru jen kousek.

Načerpejte u nás kouzelnou atmosféru a užijte si krásu Krkonoš.

Galerie
Naši partneři
vchd
ski upa
upa ski
pivovar
nevecom

Výstup na Sněžku