Čas pro horský wellness

Podzim je asi to nejlepší roční období pro pobyt na horách s relaxací ve wellness centru. Příroda hraje všemi barvami, v Krkonoších už nepotkáte davy turistů a po příjemně stráveném dni v přírodě není nic lepšího než odpočinek v sauně či bazénu. Přímo na Krnapce na vás proto čeká příjemná wellness zóna. Vstup do ní je v ceně pobytu a najdete zde všechny důležité „ingredience“ pro zdraví a pohodu.

Finská sauna

Finská sauna využívá benefitů saunování při teplotě přibližně 80 až 90˚C a nízké vlhkosti vzduchu. Kromě celkového pocitu blaha, který u většiny z nás po sauně nastává, má finská sauna také pozitivní vliv na činnost srdce, rozšiřuje cévy a zlepšuje prokrvení organismu, uvolňuje dýchací cesty a podporuje okysličování organismu a další. Odstraňuje stres a zbavuje tělo nečistot a toxinů. Naše sauna je nastavená na teplotu 95°C a nabízí příjemný nestísněný prostor se saunovými kamny.

Parní sauna

V parní sauně vás zahalí teplá mlhová lázeň o teplotě kolem 45°C a s maximální vlhkostí vzduchu (až 100 %). Parní sauna pomáhá při revmatických potížích nebo astmatu a disponuje řadou dalších benefitů. Například má blahodárný vliv na zdraví pokožky, pomáhá při pročišťování pórů nebo při léčbě celulitidy. Pravidelné návštěvy páry zvyšují odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích a povzbuzují a vylepšují nervové i hormonální funkce.

Zážitková sprcha

Pro správný účinek sauny a páry musí po nahřátí těla dojít k jeho vhodnému ochlazení. K tomu slouží naše zážitková sprcha, která navíc disponuje i řadou masážních trysek a příjemným ambientním osvětlením.

Kneippův chodník

Mrazí vás z pomyšlení na procházku ledovou vodou. Ale stojí to za to! Kneippův chodník je totiž skutečná vodoléčebná procedura. Funguje na efektu střídání teplé (cca 40°C) a studené (cca 12°C) vody a slouží k prokrvení nohou. Celkově zvyšuje odolnost organizmu a je prevencí proti různým nachlazením a problémům s krevním oběhem, ale i proti migrénám.

Vířivka

Věděli jste, že pouhých 15 minut ve vířivce může zvýšit obsah kyslíku v krvi o zhruba 10 %? Relaxační pobyt ve vířivce také pomáhá odbourávat stres, uleví od bolesti hlavy a má pozitivní vliv na pokožku i podkoží – jemné bublinky působí jako jemný peeling a silnější trysky jsou účinné v boji proti celulitidě. Příznivě ovlivňuje stav svalů a kloubů a je ideální vířivku zahrnout do vašeho relaxačního rituálu po náročných vycházkách. „Naložte“ se do naší vířivky, užijte si příjemnou teplotu kolem 36°C a zapomeňte na všechny starosti všedního dne.

Bazén

Plavání je sportovní aktivita vhodná úplně pro všechny. Nezatěžuje klouby a při správném stylu velmi příznivě působí na ztuhlou páteř a zlepšuje držení těla. U nás je vám k dispozici bazén 11 x 4 m a je vhodný nejen pro plavání, ale i pro aquafitness – cvičení ve vodě, které skvěle formuje postavu. Můžete se těšit na příjemnou teplotu okolo 28°C.

Co dříve plavání nebo sauna?

Pokud chcete zkombinovat obě příjemné části našeho wellness, doporučujeme před plaváním jen krátký pobyt v sauně (cca 5-8 minut) bez následného ochlazení. To je dobré pro prohřátí svalů a kloubů a umocní to efekt plavání.

Po delším aktivním pohybu ve vodě je vhodné si na půl hodinky odpočinout a potom zařadit tzv. tonizační saunování – tedy s jedním, maximálně dvěma návštěvami sauny a meziochlazením v zážitkové sprše. Saunový běh pak zakončete krátkým osprchováním, vysušením a oblečením do vhodného teplého oblečení.

Více informací a organizační pokyny k Wellness centru najdete zde.

Naši partneři
bp logo
vchd
ski upa
upa ski
pivovar
nevecom