Tipy na zimní aktivity (v Horní Malé Úpě nejen pro děti)

Venku je spousta sněhu, ale lyžování není to jediné, co se dá v zimě na horách zažít. Co dělat, když se vám nechce dneska lyžovat

Venku

Lyžování už máte dost, ale venku je krásně? Co takhle vyrazit na pořádnou túru nebo se jenom plácat kolem chaty?

Sáňkování a bobování

Hned pod hotelem vedle konečné stanice vleku Trautenberk je perfektní kopec, bezpečný i pro nejmenší. Boby i sáňky si můžete vyzvednout v naší půjčovně.

Kluziště

Nejvýše položené kluziště se nachází nad boudu Pomezky. Bruslí se každý den. Brusle i hokejky všech velikostí si můžete zapůjčit v Centru Hořec.

Běžky

Horní Malá Úpa je ráj běžkařů. Trasy nejsou obtížné, a jsou vhodné i pro děti a začátečníky. Kompletní výstroj na vás čeká v naší půjčovně

Výlet ke Kostelu

Nejlepší a nejjednodušší pěší výlet po okolí. 3 km tam a zase zpátky. Celkem 6 km. Lze bez problémů ujít s malými dětmi. Nezapomeňte si vzít sáně nebo boby, protože 1/3 vede z kopce, 1/3 po rovině a 1/3 do kopce. Na cestě zpět se u Moravanky držte běžkařské dráhy. Vede víc po rovině, nebudete muset šlapat ten kopec vedle vleku Trautenberk.

U Kostela jsou dvě restaurace.

Krmelec u Kraví hory – sezení venku i uvnitř, pár stolních her a bedna s hračkami. Otevřeno každý den od 11–16 hod a někdy i déle.

www.facebook.com/kremlecukravihory

Sokolí boudy – sezení venku i uvnitř, dětský koutek a venkovní hřiště. V hlavní sezóně vaří každý den od 11–20 hod.  https://sokoliboudy.cz/index.php/restaurace/

Na trase narazíte ještě na dvě další možnosti se najíst. Otevřeno jenom v hlavní sezóně.

Chata Moravanka: restaurace otevřena každý den od 11 do 16. Ale pozor, když je tam ubytovaná škola, tak je na 1,5 hod restaurace zavřená.

https://chatamoravanka.cz/sluzby/

Občerstvení u dědka a báby

Rychlé občerstvení u nástupní stanice vleku Rennerovka vyhledávané lyžaři. V době oběda hodně lidí, málo místa, chaos a hluk. Ale vaří dobře.

https://www.firmy.cz/detail/2341088-obcerstveni-u-dedka-a-baby-mala-upa-dolni-mala-upa.html

Zajímavý tip, který jsme ještě nevyzkoušeli je dojet na saních od Kostela až dolů do Spáleného Mlýna a potom autobusem zpátky k hotelu.

Skibus jezdí do 19.3.2023 ze stanice Dolní Malá Úpa, Spálený Mlýn každých 40 min. Zdarma s platným skipasem, nebo 50 Kč / osobu. Děti do 6 let zdarma. Vystoupíte na konečné, ve stanici Horní Malá Úpa, Pomezní Boudy.

https://www.skimu.cz/zima/skibusy/

Pokud byste chtěli ještě kratší trasu s malými dětmi a no stress. Tak sjedete na saních, po cestě nebo opatrně po sjezdovce Trautenberk, k nástupní stanici vleku Kolbenka. (kousíček od nástupní stanice Trautenberk). Vyškrábete se nahoru do poloviny sjezdovky Kolbenka (jiná spojka v okolí není) a po cestě, na kterou tam narazíte se dáte doleva a budete se pomaloučku vracet s dětmi zpět k resortu. Cesta zpět vede mírně z kopečka nebo po rovině, takže můžete děti vesele tahat. My jsme tam naposledy zahlídli ovce a lamu. Nám to zabere cca 2 hod. Na oběd pak v Horní Malé Úpě můžete zajít do naší restaurace Bouda Malá Úpa, k Trautenberkovi, do Hradečanky, do Skimu House nebo Zátiší.

Sněžka

Od nás máte na Sněžku krásný výhled. Už jste tam ale byli? Značená cesta je pouhých 7 km dlouhá.

Pokud se Vám nechce pěšky, tak nezoufejte, lanovka je v provozu po celý rok. Jenom si dejte pozor na vítr. Za špatného počasí lanovka nejede! Nejlepší je vyrazit ve všední den a brzy ráno, tak se vyhnete dlouhým frontám.

Stezka Korunami stromů a hřiště Emilův lesní svět

Pohled na les z ptačí perspektivy. Rozhledna ve tvaru tornáda je vysoká 45 m. Celá stezka je bezbariérová, až na vrchol 1511 m dlouhá. Cestou se dozvídáte zajímavé informace o lese, zvířátkách a vzniku věže. Dolů se pak návštěvníci mohou svézt na tobogánu. Rychlost jízdy je až 30km/h a proto mohou jezdit pouze děti vysoké 120 cm a více. 

Pejskové na stezku nesmí. Jsou pro ně dole připravené kotce zdarma.

Otevřeno po celý rok, kromě špatného počasí.

Na místě je restaurace, WC, dětské hřiště a obchod se suvenýry.

Uvnitř

Když má Krakonoš špatnou náladu a venku to vypadá nějak takhle nebo i hůř. Je pořád možné si dovolenou užít. Využijte možnosti, které náš resort nabízí, nebo vyrazte autem na výlet.

Wellness

V našem wellness centru se můžete protáhnout v bazénu, ohřát v sauně nebo relaxovat ve vyhřáté vířivce.

Fitness

Přímo v budově hotelu je také k dispozici vybavené fitness centrum. Pokud máte potřebu si pořádně dát do těla, ale šplhat po kopcích se vám nechce, tak tady se můžete zapotit.

Restaurace s dětským koutkem

Vy si můžete příjemně posedět, doplnit energii, pochutnat nebo vypnout u sklenky kvalitního vína či půllitru našeho slavného Trautenberku. A vaše děti se zabaví v dětském koutku.

Galerie Celnice

Tvořívá dílna pro malé i velké. Malování hrnečků nebo výroba korálků ze skla. Budova se nachází na hlavní ulici vpravo asi 300 m od hotelu, kousek od polských hranic

Svoboda nad Úpou

Pohádkový svět a dětská herna v Infocentru. Otevřeno denně 9–17 hod.Expozice krkonošských skřítků a pohádkových postaviček. Uvidíte zde Krakonoše a jeho pomocníky, pána z Trautenberku, pohyblivý Čertův mlýn, Zlatodůl, Věštírnu, Trutnovského draka s rytířem Albrechtem a mnoho dalších.V dětské herně je chladněji, doporučujeme teplé oblečení a bačkory.

https://www.pohadkovekrkonose.cz/pohadkove-krkonose-expozice-do-krakonosova/

Indoor mini golf a burger restaurace. Vaří moc dobře. Je dobré mít rezervaci.

https://rburger.cz

Kdyby měli plno, tak hned vedle je italská restaurace, kde vaří z pravých italských surovin a dělají nejlepší pizzy na světě. Vaří také bez lepku.

https://www.pizzapoint.cz

Karpacz v Polsku

Aquapark

Trutnov – Olympland

Dvoupatrová indoor dětská herna na 170 m2.  Trampolíny, kuličkové bazénky, prolézačky, klouzačky, malování a plno hraček. Otevřeno denně 10 – 21 hod.

Hradec Králové

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Liberec

IQ Park pro malé / IQ Land pro velké děti

https://iqlandia.cz

Address | City, County/Region, Postcode
Telephone Number | Email Address

Naši partneři

Tipy na zimní aktivity